Yurtlar Ve Alternatif Konaklama Üniteleri

Bu gün hala Moğolistan, Kırgızistan, Türkmenistan gibi kökeni Türk-i devletlerde ev olarak kullanılan yurtlar çok özel yapısı olan son derece otantik ve pratik yapılardır. Kalacağınız yurtların tepesindeki çemberden ( Cennetin Gözü) gökyüzü ve yıldızları seyrederek uykuya dalmanın, konforlu yataklarda derin uykuyla dinlenerek, güne erken başlamanın tadını çıkarmak için düzenlenen yurtlarda tek, iki ve üç kişilik konaklama imkanı sunulmuştur.

Toplamda 12 adet olan yurtların özel ağaç iskeleti pamuklu bezle kaplanarak, ısı ve hava geçirgenliği sağlanmış, elektrik, yatak, sepet dolap ve başucu abajur konforu, yerlerin ve kapıların ağaç olmasıyla tamamlanarak güvenli, mistik ve otantiktir. Yurtlar arasına konan 40-50 metrelik aralıklar obada size ait bağımsız yaşam alanı yaratmaktadır.

Yurtlara ilaveten 4 adet tek kişilik Kızılay tipi çadır, daha önce resim atölyesi olarak kullanılan ancak yoğun talep üzerine konaklama yerine çevrilmiş bağımsız tek odalık bina ve su tankı üzerine çevresi bambu- hasır perdeyle kapanmış yaz evi olarak hizmet eden yapılaşmasıyla toplamda 30 kişilik bir grubu rahatlıkla konuk edebilmektedir.