Yiyecek Ve İçecek

Huzur Valley ahçısı Sevgi Aykut yemek pişirmeye 13-14 yaşında annesinin yanında başladı. Her Akdenizli bayan gibi yörenin tüm sebze ve bitki zenginliğini yemeklerinde kullanan Sevgi Hanım, yaptığı vejeteryan yemekleri uluslar arası stille birleştirerek ortaya Huzur Valley özel mutfağını çıkardı.

Yaptığı yemeklerde kullanılan doğal ve organik, bir kısmı kendi bahçemizden gelen sebze, meyve, zeytin ve zeytinyağı, gene kendi yaptığımız reçel ve turşular köylüden aldığımız süt, yoğurt, yumurta, bal gibi ürünlerle birleştirilince ortaya harika Türk ev yemekleri vejeteryan mutfağı çıktı. Yoğun ilgi ve istek üzerine Huzur Valley yemek kitabı çıkarmak zorunda kaldık.

Tamamen vejeteryan yemekleri üzerine kurulu mutfağımızda istek ve talep üzerine et ve balık türü serviside yapılabilmektedir. Ancak özel diyeti olanların beraberinde diyetiyle ilgili besinleri getirmeleri gerekmektedir, bu kişilere mutfağımız elinden gelen desteği göstererek özel diyetli beslenmede yardımcı olacaktır.

Diğer yandan, tatilde mutfak beceri ve bilgilerini yaşama geçirmek isteyen misafirlerimiz mutfak personeli tarafından her zaman mutlulukla karşılanır.Bütün gün boyunca kara çay, çeşitli bitki çayı ve kahve masasından dilediğince ücretsiz yararlanan misafirler, self- service bardan aldıkları alkollü ve alkolsüz içecekleri ödemekle yükümlüdürler.