Huzur Valley

 
Son yıllarda ismini bolca yat turizmi ile duyurmuş Göcek Beldesine sadece 9 km ve 15 dakika uzaklıkta bulunan Huzur Valley, 650 metre deniz seviyesi yüksekliğinde, Gökçeovacık Köyü merkezine 2 km mesafede, üç yanı dağlarla çevrilerek gizlenmiş, sakin, güvenli ve huzur dolu bir yerdir. Vadide sadece Huzur Valley yerel sakinlerinden başka, ki bunlar köylü- çiftçiler ve Çoban Akif Amca, birilerinin olmaması büyük şanstır.

Alternatif Tatil, Doğa ve Yalınlık
1993 yılında Türkiye`de doğa turizmciliği henüz tam anlamıyla bilinmiyor ve turizm anlayışının deniz kıyısı eğlence ve dinlence dışında etkisiz olduğu bir zamanda Huzur Valley kuruldu. Amaç hızlı büyüyen, koşuşturma ve yarışla geçen kasaba ve şehir hayatından insanları kısa süreliğine de olsa uzaklaştırıp Doğa Ananın kucağına davet etmekti. Bu nedenledir ki 12 bin metre karelik arazide zeytin, incir, badem, elma, armut, üzüm, dut, erik, ceviz yetiştirerek bunların arasına organik sebze bahçemizi kurarak, sebze bahçemizden çıkan domates, salatalık, patlıcan, biber, fasulye, bamya, mısır, tere, marul, maydanoz gibi ürünleri misafirlerimize dalından kopararak yeme, fırsatı veriyoruz.

Amacımız tam anlamıyla ekolojik tarım tatili değil ama bu saf doğanın içinde bir şeyler üretmenin keyfini de çıkarmak.Her yanı çam ormanları ile çevrili Huzur Valley, tipik Akdeniz flora ve fauna örneklerini sunarak, kekik ve ada çayı kokusuyla, geceleri öten baykuş ve tilki sesleriyle sizi kırsal yaşama davet etmekte. Eğer şanslı iseniz yaban tavşanı, kirpi, porsuk gibi yaban hayvanları tanıyarak, vadide bulunan çok değişik türlerdeki kuş seslerine gece öten bülbüller eşlik ederek yaşamınız doğayla bütünleşecektir. Geceleri vadideki tüm ışıklar kapatılınca gökyüzündeki yıldızlar size göz kırparken dolunayı ışık – gölge cümbüşüyle bu vadide yaşamak, hayatınıza yeni bir tablo ekleyecektir. Dağlardan gelen gece dökgünleri (yumuşak esinti) size gecenin ve dağların tüm gizemliliğini anlatacak, serin ve dinlendirici çam kokulu havasıyla bebekler gibi uyumanızı sağlayacaktır.Huzur Valley’nin böylesine sakin, huzurlu, doğal olması Yoga ve Meditasyon, Resim, Dans ve Müzik, Psikoloji ve Masaj Terapi, Yürüyüş ve Değişik konularda Özel düzenlenen Seminerlerde sizin katılmakta olduğunuz programa daha iyi odaklanma ve yoğunlaşma olanağı sağlarken, vadinin verdiği dinginlik ve huzur sizi yavaş-yavaş içsel yolculuğa davet ederek, katıldığınız kişisel gelişim kursunun başarılı geçmesine yardımcı olmaktadır.