Çevre Gezileri Ve Etkinlikler

 
Yürüyüşler: Etrafımızın çam ormanlarıyla kaplı tepe ve dağlardan oluşması bize pek çok yürüyüş alternatifi sunmakta. Gökçeovacık Köy mahalleleri arasındaki yollarda yürüyüşler yapılarak köy halkı ile tanışma imkanı olduğu gibi dağa tırmanmak, biraz daha sessizliğe ve spor yapmaya yönelik yürüyüşler yapmak için orman yolları ve yıllardır köylülerin kullandığı patika yollar tercih edilerek, her yürüyüşte nefes kesen kilometrelerce ilerleri gören manzarayla karşılaşabilirsiniz. Ev sahibi tarafından düzenlenen gün doğuşu ve gün batışı yürüyüşlerinin coşkusu ve tatlı hüznü tatilinizde yaşamanız gerekenler arasında. Tüm bunlar için iyi bir yürüyüş ayakkabısı ve rahat bir elbise getirmeyi unutmayın.

 
Deniz ve Kumsal: İnlice halk plajı ve denizi 15 dak. yolculuk mesafesindedir. Ücretsiz ve halka açık olan kumsal yeme içme, şezlong, gölgelik, wc-duş gibi ihtiyaçlarınızı da karşılamaktadır. Bir diğer seçenek ise bize 15 dak. uzaklıkta ve bu bölgede yatçılık dünyasının merkezi Göcek Beldesindeki özel ve paralı girişi olan D-Marin plajıdır.

Göcek Ada ve Koyları Tekne Turu: Göcek Körfezi masallardaki kadar güzel, tertemiz denizi, koyları, adaları ile mavi yolculuk yapmak isteyenlerin liste başı yazdıkları özelliklere sahiptir. Deniz mavisinin çam ve tipik Akdeniz maki bitkilerinin yeşili ile bütünleştiği bu koylar Akdeniz`in hışmından 12 adalar ve Kapıyarım adasıyla korunarak doğal, sakin ve eşine ender rastlanır güzellikte bir tablo yaratmıştır ki bize özel tekne ile düzenlediğimiz Göcek adaları ve koyları turu sizi vadiden çıkarıp bir başka atmosfere taşıyacak en önemli çevre etkinliğinden birisidir.

 
Diğer Çevresel Geziler: Fethiye ve çevresi tarihi doku, beşeri ve sosyolojik yapısı bakımından oldukça zengin ve çeşitlilik göstermektedir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bölgemizde eski çağları bugün ile birleştiren pek çok kalıntı ve antik şehirleri ziyaret ederek tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Fethiye`deki Likya kaya mezarları ve Fethiye etrafındaki diğer Likya Uygarlığı örnekleri Cadianda, Tilos, Pınara, Xantos ve Dalyan kasabasının hemen kıyısında olan Kaonus ve kaya mezarları, gene Fethiye`de bulunan ve yakın tarihimize ışık tutan mübadele sırasında boşaltılan Kaya Köyü Rum evleri bunlardan bazıları.